Így tudunk segíteni

Ingyenes támogató csoport

Üres pohárból nem lehet inni adni! Ahhoz, hogy képesek legyünk a gyerekeinkhez jól kapcsolódni, az kell, hogy mi magunk is érzelmi támogatást kapjunk.

Ingyenes online támogató csoportjainkban leteheted régóta cipelt feszültségeid és érzelmi terheid, hogy újra az a könnyed és játékos szülő lehess, aki valójában vagy!
Bővebben

Kapcsolódó Klub

Szülőnek lenni embert próbáló munka. Támogatás nélkül nem megy. A Kapcsolódó Klub azért van, hogy ne maradj egyedül a szülőség nehéz feladatával.

Megtartó közösség, heti rendszerességű online támogató csoportok, működő eszközök a gyereknevelés ezernyi nehéz kérdésére.
Bővebben

Szülőcsoportjaink

A Kapcsolódó Nevelés leghatékonyabban 6 alkalmas kis létszámú csoportjainkban sajátítható el, ahol hétről hétre lehetőségünk van végigkísérni a szülőket, szakembereket az eszközök meghonosításában, és egy olyan családi élet építésében, ahol minden családtag virulhat.

Ezekben a csoportokban végre megérthetjük, mi zajlik a gyerekekben a nehéz pillanatokban, hogyan szabhatunk szeretettel, de hatékonyan határt, és hogyan építhetünk fel egy családi életet, ahol több az öröm és kevesebb a küzdelem.
Bővebben

Meghallgatás műhely

A kapcsolódás és a meghallgatás olyan készségek, amelyekre minden emberi kapcsolatunkban nagy szükségünk van, legyen az családi, baráti, munkahelyi vagy bármilyen más kapcsolat. Ahogy elkezdünk elmélyedni bennük, az életünk és mi magunk is átalakulunk, és persze azt is észrevesszük, hogy mindig van “tovább”: újabb és újabb rétegeit és kihívásait ismerjük meg az önmagunkhoz és a másokhoz való kapcsolódásnak.

A Meghallgatás Műhelyt azért hoztuk létre, hogy támogassunk és utat mutassunk ezen az úton, ami tapasztalatunk szerint visszavezet önmagunkhoz és a világgal való mélyebb kapcsolódáshoz, az élet ritmusához és az olyan értékek mellett való mély elköteleződéshez és cselekvéshez, mint a jövő generációinak életéért, környezetéért való felelősségvállalás, és a más emberekkel és élőlényekkel érzett szolidaritás. 

A Műhely önismereti fókuszú programjai mindenki számára nyitottak, és olyan témákat járnak körül mint:

  • a meghallgatás kezdő és haladó technikái, test-fókuszú módszerekkel
  • az önszabályozás és ko-reguláció, saját érzelmi állapotaink menedzselése
  • önkifejezés, mélyebb önmagunk megismerése, cselekvőképessé tétele
  • resztoratív technikák a konfliktuskezelésben
  • klímaszorongás és cselekvés
  • vakfoltjaink – mindennapi előítéleteink – hogyan formáltak minket a kultúránk előítéletei és sztereotípiái

A Műhely programjainak módszertana sokat merít oktatóinknak az Erasmus+ program által támogatott kurzusokon szerzett tapasztalataiból.

Hallgasd meg! könyv

Lehet-e a gyereknevelés stresszmentesebb? A Kapcsolódó Nevelés és a módszert használó családok tízezrei szerint igen.

A Hallgasd meg! című könyv olyasmit kínál az olvasónak, amit egyetlen másik gyermeknevelési könyv sem: érthető magyarázatot arra, hogyan működnek a gyermekek (és felnőttek!) érzelmei (különösen a felfokozott pillanatokban) és hatékony eszközöket a legnagyobb kihívást jelentő mindennapi helyzetek megoldásához.
Bővebben

Kiadványok

Részletesen a gyerekek érzelmeiről, konkrét tippek és magyarázatok a legkülönfélébb szülői kérdésekre a szobatisztaságtól a kamaszkorig, a dackorszaktól a különböző gyerekkori szorongások kezeléséig – mindezeket megtalálod itt!

Nézz szét, milyen plusz tudást kínálunk online elérhető kiadványainkban!
Bővebben

Egyéni konzultáció

Ha elakadtál a gyerekneveléssel, vagy kérdéseid vannak a Kapcsolódó Nevelés eszközeivel kapcsolatban, és úgy érzed, hogy inkább nem csoportos formában, hanem egyéni konzultáció keretében szeretnél válaszokat, támogatást kapni, erre is van lehetőség. Általános kérdéseiddel bármelyik oktatónkat keresheted, akinek a bemutatkozásában fel van tüntetve, hogy vállal egyéni konzultációt. Oktaóink egy részét egyéni érdeklődése, tapasztalata, vagy egyéb végzettsége okán különféle speciális területekkel kapcsolatban is keresheted, ezeket az alábbiakban olvashatod:

Ambrózy Noémi: gyász, testvérkérdések, sérült gyereket nevelő szülők/ezzel kapcsolatos diagnózisok feldolgozása

Bacsó Flóra: ADHD, szenzorosság, konfliktuskezelés a szűkebb és tágabb családban, óvodában, iskolában, páros konzultáció szülőknek

Balogh Fruzsi: autizmus, extra kihívást jelentő gyerekek, agressziókezelés

Fábián Dóri: szabadon tanulás, LMBTQ gyerekek, digitális nevelés

Hidvégi Edina: örökbefogadás és donáció, donáció- és örökbefogadás-specifikus nevelési szaktanácsadás, kommunikáció a családban, a szűkebb és tágabb környezetben

Horváth Andrea: ADHD, rengeteg türelmet igénylő gyerekek, művészetterápia

Mészáros Gyuri: örökbefogadás, szenzorosság, traumatudatos nevelés, szomatodrámás megközelítés, szivárványcsaládok, iskola-család kapcsolat

Nagy Veronika: játékos nevelés, testvérek kis korkülönbséggel, fiúk, agressziókezelés

Teterják Tímea: tesók; nagy figyelem igényű gyerekek; elakadásaink, nehézségeink a szülői szerepben